دبیر انجمن تحقیق و توسعه صنایع و معادن از انعقاد ۸۵ قرارداد همکاری میان واحدهای صنعتی با دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

علی معصومی با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزود: این نمایشگاه همزمان با برگزاری نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور برگزار شد.
وی با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری به انجمن تحقیق و توسعه صنایع و معادنواگذار شده است، ادامه داد: در این دوره برنامه ریزی هایی برای معرفی نیازهای فناوری بخش های صنعتی انجام شد که بر این اساس هر کدام از بخش های صنعتی نیازهای فناورانه خود را در طی مدت برگزاری نمایشگاه ارائه دادند تا زمینه لازم برای رفع این نیازها و حل مشکلات صنعت فراهم شود.
به گفته وی در این دوره از نمایشگاه ۷۰ واحد صنعتی حضور داشتند و نیازمندی ها و توانمندی های خود را عرضه کردند.
معصومی از امضای قراردادهای همکاری در این نمایشگاه خبر داد و خاطر نشان کرد: در مدت ۴ روز برگزاری این نمایشگاه ۸۵ قرارداد همکاری به امضا رسید.
دبیر انجمن تحقیق و توسعه صنایع و معادن حجم این قراردادها را ۷۰ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: این قراردادها میان بخش های صنعتی بادانشگاه ها، اعضای هیات علمی و شرکت های دانش بنیان منعقد شده است.
معصومی همچنین از امضای ۴ قرارداد میان بخش های صنعتی خبر داد و اظهار کرد: از میان ۸۵ قرارداد همکاری، ۴ قرارداد میان صنایع مختلف به منظور رفع نیازمندی ها به امضا رسید.
وی همچنین به همکاری این انجمن با صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد و در این باره توضیح داد: به منظور حمایت از تولیدات داخلی همکاری هایی را با صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از خریداران تولیدات داخلی آغاز کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *