با وجود شرایط اقتصادی کنونی در کشور انتظار می رود که استفاده از محصولات ساخت داخل نسبت به محصولات خارجی همچنان تداوم داشته باشد. این در حالی است که دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در فناوری نانو به دلیل برابری با نمونه های خارجی از اقبال بالایی نسبت به گذشته برخوردار بودند. بر این اساس پیش بینی می شود که بازار محصولات نانویی بیشتر رونق گرفته و رویکرد مثبت خریداران رشد داشته باشد.

شرکت نانو سیستم پارس،  یکی از شرکت های نانویی حاضر درششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل- انتظار دارد که 30درصد از تقاضاهای نمایشگاهی منجر به قرارداد قطعی و فروش محصول شود. رضا صابر- مدیرعامل شرکت نانو سیستم پارس- در مورد بازار محصولات دانش بنیان در داخل گفت: «با وجود اینکه قیمت تجهیزات آزمایشگاهی متأثر از قیمت دلار افزایش داشته، اما در این دوره از نمایشگاه شاهد متقاضیانی بودیم که خریداران قطعی بودند. میانگین فروش سالانه ی شرکت تاکنون پنج دستگاه در آزمایشگاه ها سراسر کشور بوده است و نمایشگاه در فروش محصولات تأثیر بسزایی دارد. از طرفی شرکت نانو سیستم بیشترین توان خود را صرف تجهیز آزمایشگاه های دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی داخلی کرده است و شرکت نانو سیستم پارس با اخذ استانداردهای بین المللی امیدوار است تا در آینده با صادرات محصولاتش حجم فروش سالانه شرکت را افزایش دهد.»
استانداردهای اخذشده توسط شرکت نانو سیستم پارس تاکنون علاوه بر 6 گواهی نانو مقیاس از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، مجوز فروش در اروپا یا CE است. صابر در مورد محصولات شرکت نانو سیستم پارس گفت: «محصولات این شرکت شامل ابزارهایی برای تصویربرداری در دنیای نانومتری است. شش محصول دارای گواهی نانو مقیاس شامل هایپرترمیا، میکروسکوپ پروبی روبشی آموزشی (SPM-EDU) ، میکروسکوپ تونلی روبشی آموزشی (STM-EDU)، میکروسکوپ پروبی روبشی (SPM) ، میکروسکوپ نیروی اتمی (AFM) و میکروسکوپ تونلی روبشی (STM) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *