سورنا ستاری در راس یک هیات تجاری و فناور شامل ۴۶ نفر از مدیران صندوق های تامین مالی و شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، سلامت و زیست فناوری، معدن و صنایع معدنی، تجهیزات صنعتی و ماشین آلات و برق و الکترونیک به دو شهر پرتوریا و ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی سفر کرد.

در این سفر که با هدف توسعه صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان و گسترش کسب و کار بین المللی از ۱۸ آذرماه آغاز شده و به مدت ۴ روز ادامه دارد، شرکت های دانش بنیان ایرانی با شرکت‌های متناظر خود در آفریقای جنوبی و در محل اتاق بازرگانی آفریقا مستقر در ژوهانسبورگ دیدار و مذاکره می کنند.

در روز نخست این سفر ۴ روزه، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با هدف توسعه و بررسی شرایط همکاری های فناورانه و علمی بین دو کشور، با  انگوبانه، وزیر علوم و تکنولوژی آفریقای جنوبی دیدار و گفت و گو کرد.

در ادامه این سفر، معاون علمی به همراه هیات همراه خود از شورای تحقیقات علمی و صنعتی آفریقای جنوبی بازدید کرده و در ضیافت رسمی وزیر علوم و فناوری این کشور شرکت می‌کند.

آفریقای جنوبی مهم ترین کشور حوزه آفریقا محسوب می‌شود و این کشور جزء ۴ کشور اولویت دار در ستاد آفریقای وزارت امور خارجه و سازمان توسعه تجارت ایران قرار دارد.

بنا بر اعلام مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این سفر ۴ روزه، برنامه‌های دیگری چون برگزاری نشست‌های تجاری مشترک با شرکت‌های متناظر در آفریقای جنوبی و شرکت در نشست علم جنوب آفریقا و بازدیدهای صنعتی و تجاری نیز در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *