رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان:

رونمایی از سه محصول دانش بنیان در گیلان

علی باستی رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان  در حاشیه افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان در سالن ورزشی آتش نشانی شهر رشت «پژوهش هدفمند، فناوری ارزش‌آفرین در خدمت تولید ملی» را شعار محوری هفته پژوهش دانست و اظهار کرد: بالغ بر 350 طرح در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است رونمایی از سه محصول دانش بنیان را از ویژگی‌های نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری گیلان دانست.
این نمایشگاه در غالب 30 غرفه برپا شده است، افزود: 5 دانشگاه، 8 موسسه و پژوهشگاه تحقیقاتی و 4 دانش بنیان تحقیقاتی در این نمایشگاه حضور دارند.
رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان اقتصاد دانش بنیان را منبع خوبی برای خلاقیت و نوآوری جوانان است تصریح کرد: حضور ده استارتاپ در نمایشگاه در راستای عرضه خدمات شان از ویژگی‌های نمایشگاه هفته پژوهش امسال است.
باستی با اشاره به رونمایی از سه محصول را از دیگر ویژگی‌های نمایشگاه امسال دانست وافزود: از لامپ آنتی باکتریال که ثبت آن تاکنون در 10 کشور دنیا انجام شده است رونمایی شد.
وی ادامه داد: برای اولین بار از نور برای از بین بردن باکتری‌ها استفاده شده است، و قابلیت کاربرد در اتاق عمل و سرویس های بهداشتی و … را دارد.
رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان رونمایی از دستگاه موتور 8000 را دومین محصول رونمایی شده در این نمایشگاه عنوان کرد و گفت: صرفه جویی در هزینه، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی همراه با نسل جدید وسایل شهری و بین شهری از ویژگی‌های این دستگاه موتور است.
باستی در پایان خاطرنشان کرد: سومین محصولی که امروز از آن رونمایی شد پرنده تولید شرکت دانش بنیان گیلانی است که علاوه بر سمپاشی کردن مزار کشاورزی قابلیت پردازش تصویر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *