دکتر غلامحسین مهر علیان، مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو محور فعالیت و بازدیدهای منظم خود از خطوط تولید شرکت های دارویی را تشریح کرد.

دکتر غلامحسین مهر علیان در تشریح فعالیت های خود گفت: برنامه ما این است که به طور هفتگی به اتفاق سندیکای تولیدکنندگان داروهای انسانی، یکی از هلدینگ دارویی را مورد بازدید قرار دهیم.
وی تصریح کرد: در این بازدیدها، روسای واحد های زیرمجموعه خود را به همراه می بریم تا شرکت ها بتوانند مشکلات خود را مستقیما درحضور مسئولین واحدها و زیرمجموعه های اداره دارو مطرح کنند و درخواست های خود را بازگو کنند و اگر قرار بر این شود که کاری برای آن مجموعه صورت گیرد همانجا مصوب کنیم.

دکتر علیان تاکید کرد: به دلیل اهمیت موضوع و ضرورت گره گشایی از هلدینگ های دارویی، این کار را با جدیت شروع کردیم و تا کنون حدود هفت گروه دارویی را مورد بازدید قرار داده ایم و این روند را ادامه خواهیم داد و سعی بر این داریم که تمام شرکت ها را بازدید کنیم.
وی با اشاره به اینکه با تخصیص چند ساعت از یک روز در هفته، با یک تیم کامل در شرکت حضور پیدا کرده و در جریان ریز فعالیت های شرکت و خطوط تولید قرار می گیرند، خاطر نشان کرد: این امر باعث می شود که ما شناختمان از مشکلات محیط دارویی بیشتر شود و طبیعتا در سیاست گذاری ها و برنامه های آتی طوری برنامه ریزی کنیم که مشکلات هلدینگ ها کمتر شود.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو تصریح کرد: حل یک مشکل در یک هلدینگ دارویی، حل مشکلاتی از صنعت دارو است.
به گفته دکتر علیان این سبک که به طور منظم و با یک تیم کامل شرکت ها مورد بازدید قرار گیرد، برای اولین بار در حال انجام است و امیدواریم  که این روند به درک متقابل از شرایط شرکت ها و مشکلات موجود کمک بزرگی کند.

گفتنی است تا کنون گروه های دارویی کوثر، سیناژن، مهبان، اکتوور، پوراپخش، تهران شیمی و فراورده های تزریقی مورد بازدید قرار گرفته اند.

منبع: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  • خانم سزیده
  • شهریور 10, 1398

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *