دکتر علی اکبر حق دوست افزود: بازگشایی دانشگاه های علوم پزشکی مرحله به مرحله و با رعایت پروتکل ها و ایجاد شرایطی که به دانشجویان کمتر فشار بیاید، اجرا می شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: در مرحله اول دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی شروع به کار می کنند. استاد و گروه آموزشی تصمیم می گیرند که چند درصد دروس به صورت تئوری و آموزش مجازی ادامه پیدا کنند و باقیمانده دروس چقدر به صورت حضوری باشد. کلاس ها عمدتا برای رفع اشکال خواهد بود.

وی یادآور شد: برنامه ریزی دانشکده ها باید به شکلی باشد که وقتی دانشجویان را به دانشگاه فرامی خوانند تنها ۵۰ درصد ظرفیت خوابگاه ها پر شود و در آن واحد همه دانشجویان حضور پیدا نکنند.

حق دوست با اشاره به شرایط خاص برخی از رشته ها از جمله دندانپزشکی گفت: برخی رشته ها مانند دندانپزشکی شرایط سخت تری دارند و کار عملی آنها بسیار اندک خواهد بود چون نیاز به تمهیدات خاص دارد بنابراین این ترم بیشتر تئوری خواهد بود تا دانشجویان در ترم آینده کارهای عملی را بیشتر انجام دهند.

وی گفت: بیشترین اختیار به دانشگاه ها داده شده است که بتوانند بر اساس شرایط و با رعایت نکاتی که گفته شد بتوانند مدیریت کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: به دانشگاه ها گفته ایم که برای میهمان شدن دانشجویان همراهی لازم را بکنند اما با توجه به اینکه هر دانشگاهی شرایط و زیرساخت های خود را برای آموزش مجازی فراهم کرده اند اینکه دانشجویان بتوانند از دانشگاه محل زندگی خود برای اتمام دوره استفاده کنند چندان کارساز نیست.

منبع: خبر آنلاین

  • دیجی بنیان
  • اردیبهشت 29, 1399

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *